پرش به محتوای اصلی

اخبار

تشدید برخورد با شرکت‌های متخلف در حوزه فناوری اطلاعات

تشدید برخورد با شرکت‌های متخلف در حوزه فناوری اطلاعات
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز از تشدید نظارت و ساماندهی ر عملکرد ارائه دهندگان خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان البرز خبر داد.

سعید زرندی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تامین رضایت مشترکان خدمات و سرویس های ارتباطی و فناوری اطلاعات در اولویت نظارت های این اداره کل قرار دارد و این موضوع باید مد نظر شرکتهای فعال در سطح استان نیز باشد.

وی به فعالیت ادارات و کمیته های نظارتی در استان اشاره کرد و گفت: فعالیت اداره نظارت بر خدمات ارتباطی و رادیویی، اداره بازرسی و نظارت بر برنامه های ارتباطات و فناوری اطلاعات، تشکیل کمیته های پایش و کنترل سرویس های ارتباطی و فناوری اطلاعات، فعالیت کمیته نظارت بر دفاتر پیشخوان و خدمات دولت و فعالیت کمیته امنیت فضای تبادل اطلاعات در این اداره کل نشان از اهمیت موضوع نظارت در حوزه فناوری است.

زرندی برخورد با شرکتهای متخلف از طریق مسیرهای قانونی در کنار تشویق ارائه دهندگان خدمات برای ایجاد فضای رقابتی سالم و بالا بردن سطح رضایت مشتریان را از اهم فعالیت های این اداره کل در یک سال گذشته عنوان کرد و از بهبود وضعیت فعالیت و ساماندهی ارائه دهندگان این خدمات در استان البرز خبر داد.

تشدید نظارت بر پر مشترک ترین سرویس دهنده ها

وی با بیان اینکه با نظارت های انجام شده سامانه 118 در استان به صورت رایگان خدمات ارائه می دهد، گفت: شرکت مخابرات، شرکت ارتباطات سیار و ایرانسل از پرمشترک‌ ترین شرکت های سرویس دهنده در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان به شمار می روند.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز از افزایش فعالیت دیگر اپراتورها و شرکت ها در استان خبر داد و گفت: با افزایش این خدمات و سرویس ها نظارت بر عملکرد شرکت ها نیز پررنگ تر و پر اهمیت تر خواهد شد.

زرندی همچنین با اشاره به فعالیت مستمر بخش های نظارتی این اداره کل و کمیته های شکل گرفته از جریمه سنگین چندین میلیارد ریالی برای یکی از ارائه دهندگان خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات استان خبر دارد و تاکید کرد: برای صیانت از حقوق مردم در برخوردها اغماض نخواهد شد و هدف از این برخوردها رعایت مر قانون و حقوق مشترکین بنا بر ضوابط کشوری و قرارداد سطح کیفیت سرویس است.

وی همچنین از ساماندهی ضابطه مند برخورد با مشترکان بدهکار در سال جاری خبر داد و افزود: در گذشته برخوردهای سلیقه ای با مشترکان بدهکار از سوی شرکت های ارائه دهنده خدمات صورت می گرفت که مطابق قانون و رعایت حقوق مشترکان نبود و این موضوع اعتراض برخی مشترکان در نحوه برخوردها را در پی داشت.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استات البرزتصریح کرد: مواردی در خصوص مشترکان بدهکار مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد در بسیاری موارد برخورد با این مشترکان فراتر از سطح معمول و متداول بوده و بخصوص در مواردی که مشترکان خدمات (نظیر مشترکان تلفن همراه) مشمول پرداخت ودیعه‌های سنگین به این شرکت ها بوده‌اند شدت برخورد با مشترک بدهکار که رقم بدهی آن بسیار پایین تر از مبلغ ودیعه بوده مناسب نبوده است.

وی ادامه داد: برای ساماندهی و رفع این مشکلات هم اکنون نیز آئین‌نامه‌ای در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به تصویب رسیده است و دارندگان پروانه ارائه خدمات ارتباطی پس از ابلاغ، ملزم به اجرای آن هستند و این مورد در سال جاری مورد نظارت و بازرسی توسط این مجموعه در استان خواهد بود.

تاخیر در واگذاری خطوط ارتباطی بیشترین موارد شکایت

زرندی گفت: بررسی و ارزیابی وضعیت دکل های منصوبه تلفن همراه و وایمکس، ساماندهی دکل های سازمان ها و شرکت های ارائه دهنده خدمات، رسیدگی به شکایات واصله از سوی مردم در این خصوص و ... نیز از مهمترین فعالیت های کاری بخش های نظارتی این اداره کل و کمیته پایش استان در سال جاری خواهد بود.

وی افزود: برای این امر از تجهیزات و توان فنی سایر سازمان های زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نظیر سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، سازمان فناوری اطلاعات، شرکت ارتباطات زیرساخت و همکاری سایر سازمان های عضو کمیته پایش نیز بهره خواهیم گرفت.

زرندی در پایان دریافت شکایات مردمی، شرکت ها و سازمان ها در خصوص نحوه ارائه خدمات شبکه و اینترنت و تاخیر در واگذاری های خطوط ارتباطی نظیر تلفن و فیبر را عمده شکایات دریافتی در یکسال گذشته توسط این اداره کل خواند.

۱۸ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۳۸
خبرگزاری مهر |
تعداد بازدید : ۶۳۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید