پرش به محتوای اصلی

اخبار

واکنش به موقع به رخدادهای امنیتی نیازمند برنامه ریزی است/ آغاز به کار گروه "گوهر" در البرز

واکنش به موقع به رخدادهای امنیتی نیازمند برنامه ریزی است/ آغاز به کار گروه "گوهر" در البرز
جانشین اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز گفت: واکنش به رخدادهای امنیتی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات نیازمند برنامه ریزی قبلی است.

مهدی یوسف زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام آغاز به کار گروه واکنش هماهنگ رخدادهای امنیت فضای تبادل اطلاعات "گوهر" در استان البرز، اظهار داشت: امن سازی فضای تبادل اطلاعات دستگاه ها و نظارت و ممیزی وضعیت امنیت آنها در کنار واکنش سریع به رویدادها و مخاطرات امنیتی استان نیازمند همکاری منظم و همراه با برنامه اعضای این گروه است.

وی در ادامه با ابراز امیدواری برای رسیدن به وضعیت مطلوب و پیشگام بودن البرز در این حوزه، گفت: در راستای تامین امنیت فضای تبادل اطلاعات کشور بر ضرورت ایجاد مرکز ملی CERT تاکید شده و این مرکز در سه گروه واکنشی، پیشگیرانه و مدیریت کیفی امنیت فعالیت می کند.

جانشین اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز افزود: مرکز مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای رایانه ای "ماهر" و گروه های واکنش هماهنگ رخداد "گوهر" نیز در راستای تحقق اهداف مرکز ملی CERT فعالیت می کنند.

فعالیت گروه "گوهر" در انتخابات امسال در البرز

یوسف زاده در ادامه به تشکیل اولین جلسه گروه "گوهر" در البرز اشاره کرد و گفت: اقدامات اولیه برای شناسایی ظرفیت ها و ایجاد برنامه ریزی و واکنش در برابر این رخدادها در استان در ایام برگزاری انتخابات امسال صورت پذیرفت و این تیم عملاً در ساختار کوچکتری برای ارائه خدمات در حوزه امنیت فضای تبادل اطلاعات فعال شد.

وی تاکید کرد: به دلیل نیاز استان به داشتن تیمی منسجم در این زمینه با تصمیم اعضای کمیته افتا استان تیم "گوهر" با ساختار فعلی در جهت تامین امنیت فضا و همچنین نظارت و ممیزی وضعیت امنیت فضای تبادل اطلاعات دستگاه ها برای رسیدن به وضع مطلوب تشکیل شد.

جانشین اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز با اشاره به استفاده از پتانسیل همه اعضاء برای توانمند سازی این گروه گفت: کلاس های آموزش تخصصی و جلسات توجیهی برای آشنایی اعضا با نحوه عملکرد و اهداف این گروه پیش بینی شده است و این گروه قصد دارد تا با برنامه ریزی قبلی نیاز مدیران فناوری اطلاعات دستگاه ها را برای مشاوره در زمینه امنیت فضای تبادل اطلاعات و واکنش سریع در برابر رخدادهای امنیتی تاحدودی برطرف سازد.

دستگاه ها باید برای مقابله با رویدادهای امنیتی آمادگی داشته باشند

یوسف زاده ادامه داد: همه دستگاه های استان موظف به تشکیل تیم های داخلی برای آمادگی در برابر رویدادهای امنیتی و برنامه ریزی در این زمینه هستند و این گروه نیز قصد دارد تا شبکه‌ای کامل از همه اعضا و توانمندی های آنها به صورت متمرکز و پاسخگو ایجاد نماید تا در زمان بروز حوادث و رخدادهای لحظه ای این تیم از حداکثر توان همه اعضاء برای رفع مشکلات و مخاطرات پیش روی خود استفاده نماید.

جانشین اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس کمیته افتا تاکید کرد: رخدادهای امنیتی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات دستگاه ها نیازمند برنامه ریزی قبلی است و اگر برنامه ریزی منسجم و بانک اطلاعاتی از پیش تعیین شده در این ارتباط نداشته باشیم در زمان بروز رخداد قادر به واکنش سریع و مناسب در برابر مخاطرات نبوده و متحمل ضرر و زیان خواهیم شد
۲۰ شهریور ۱۳۹۲ ۱۱:۲۵
خبرگزاری مهر |
تعداد بازدید : ۷۶۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید