پرش به محتوای اصلی

اخبار

با دستور رییس‌جمهوری صورت گرفت :

افتتاح پروژه های پیشران «اقتصاد دیجیتال»

افتتاح پروژه های پیشران «اقتصاد دیجیتال»
با دستور رییس‌جمهوری سه پروژه بزرگ در راستای توسعه زیرساخت شبکه ملی ارتباطات و همچنین ارتقا سهم محتوای داخلی بر بستر این شبکه و یک طرح حمایتی از استارت‌آپ‌ها افتتاح شد.

سودابه رادفرپس از کنفرانس ویدئویی رونمایی طرح های پیشران اقتصاد دیجیتال کرج که با حضور رئیس جمهور و وزیر ارتباطات انجام شد گفت: امروز طرح های خوبی در زمینه فناوری اطلاعاترونمایی شد و بیش از دو هزار میلیارد تومان‌سرمایه گذاری با مشارکت بخش خصوصی انجام شد.

رادفر افزود: افتتاح هایی در حوزه شبکه ملی اطلاعات انجام‌شد که شامل راه اندازی تلویزیون اینترنتی و مرکز داده ابری که قاعدتا فناوری جدیدیست و می تواند با دیتا سنتر های قدیمی به صورت جدی رقابت کند.

وی گفت: تلویزیون اینترنتی امروز رقیبی برای صدا سیمای ماست و مهم ترین تفاوتش با تلویزیون های سنتی این است که مخاطب تصمیم می گیرد چه برنامه ای و در چه زمانی ببیند. با توجه به مطالبات بخش کثیری از مردم که خواهان تنوع بیشتری بودند شبکه ها معرفی شده اند. تلویزیون اینترنتی در بستر اینترنت شبکه خانگی ارائه و یک ماه اول رایگان است.

رادفر با اشاره به اینکه اکنون به صورت پلکانی بازگشایی ادارات و مشاغل انجام شده ولی ممکن است شرایط پیک کرونایی دوباره برگردد، گفت: بنابراین تهیه زیر ساخت های اینترنتی در تمام استان لازم است‌.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز اظهار کرد:۸ روستا در استان بدون پوشس اینترنت هستند که جزو روستاهای بالای ۲۰ خانوار هستند. ابلاغیه ها انجام‌شده که ۳ مورد تا دو ماه آینده انجام می شود. پوشش شهری در استان بر اساس آمار ما ۱۰۰ درصد است.

رادفر اعلام کرد:حدود ۱۰ شرکت متضرر از کرونا در استان البرز برای دریافت بسته ۵۰ میلیون تومانی درخواست داده اند.

وی در مورد فراهم بودن زیر ساخت های راه اندازی تلویزیون اینترنتی گفت۸۰ درصد زیر ساخت ها فراهم است ولی اساسا چون فناوری اطلاعات دانش جدیدی در جامعه بشری است خدمات در ابتدا راه اندازی و سپس جا انداخته می شود.

۸ خرداد ۱۳۹۹ ۱۵:۵۶
تعداد بازدید : ۲۹۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید