پرش به محتوای اصلی

اخبار

بیش از ۱۰۰۰مدرسه در استان البرز به شبکه ملی اطلاعات متصل شد

بیش از ۱۰۰۰مدرسه در استان البرز به شبکه ملی اطلاعات متصل شد
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز گفت: با توجه به مجازی‌بودن عمده آموزش‌ها در آموزش‌وپرورش هزارو ۱۷۰ مدرسه به شبکه ملی اطلاعات متصل شد.

سودابه رادفرد مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز ، درباره تخصیص اینترنت به مدارس استان اظهار داشت: باتوجه به شرایط به‌وجود آمده در کشور به‌دلیل شیوع بیماری کرونا، عمده فعالیت‌ها تا حد ممکن به‌صورت مجاری برگزار می‌شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز با اشاره به قرار گرفتن استان البرز در وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا گفت: یکی از مسائلی که بسیار حائز اهمیت بوده، آموزش‌های مجازی و برگزاری کلاس‌های درس به‌صورت غیرحضوری است.

رادفرد با اشاره به اینکه "در حال حاضر در حال اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات هستیم" تصریح کرد: در حال حاضر هزار و 170 مدرسه در استان البرز به این شبکه متصل شده است.وی با عنوان اینکه "از این تعداد 944 مدرسه در حوزه شهری و 226 مدرسه در حوزه روستایی را شامل می‌شود" خاطرنشان کرد: با تلاش‌های مختلف روزانه به این تعداد مدرسه در استان البرز اضافه می‌شود.مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز گفت: در راستای اجرای این برنامه به صورت ماهانه به مدارس تک‌شیفت 30 گیگابایت، دو شیفت 50 و سه شیفت 70 گیگابایت اختصاص داده می‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم استان البرز

۲۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۰
تعداد بازدید : ۲۳۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید