پرش به محتوای اصلی

اخبار

پروژه پوشش صددردصدی ارتباطات استان، پیشرفت 95درصدی داشته است

پروژه پوشش صددردصدی ارتباطات استان، پیشرفت 95درصدی داشته است
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز گفت: 95 درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار این استان زیر پوشش ارتباط تلفنی قرار دارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز؛ سودابه رادفرد مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت: 9 روستای بالای ۲۰ خانوار استان دارای پوشش ارتباطی نیستند که با اجرای طرح‌های خدمات اجباری عمومی روستایی(USO) در سال جاری متصل می‌شوند.

رادفرد با اشاره به اینکه تا کنون 254 روستای استان البرز به شبکه ارتباطی متصل شده اند گفت: در سال نود و نه 6 سایت جدید در روستا‌های اورازان - کش - تکیه سپهسالار -آسکان - مرادتپه گلیرد و ارتقا 9 سایت روستایی به نسل­های بالاتردر روستا های شلمه‌زار -هیو -سرک -سیبان دره -ری زمین - دروان -مهران -ایپک جارو برنامه ریزی شده بود که تمامی آنها اجرایی شد.

وی بیان کرد: با تلاش مستمر ۹5 درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان به یکی از پوشش‌های ارتباطی همراه مجهز شدند.

رادفرد ادامه داد: پوشش ارتباطی روستاها از مهمترین اهداف برنامه ریزی شده در حوزه ارتباطات استان است تا با شکل گیری آن شاهد کاهش شکاف دیجیتالی و مهاجرت نکردن ساکنان روستاها به شهرها و ایجاد قطب‌های اقتصادی و گردشگری در مناطق روستایی باشیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز گفت: ارتباطات روستایی از جمله مواردی است که نقش بسزایی در کاهش مشکلات مردم روستا به خصوص در حجم مراجعات روستاییان به شهرها دارد.

۱۷ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۰۸
تعداد بازدید : ۳۳۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید